تلفن همراه ارسال مطلب درباره ما خبرخوان خانه
 

مشروعیت و مقبولیت نظام از دیدگاه امام خمینی(ره)
امام خمینی(ره) در کتاب البیع نقل شده که فرمودند:«اگر برای فقها امکان اجتماع و تشکیل حکومت نباشد، هرچند نسبت به عدم تاسیس حکومت اسلامی معذورند؛ ولی منصب ولایت آنان ساقط نمی‎شود. با اینکه حکومت ندارند، بر امور مسلمین و بلکه بر نفوس مسلمین ولایت دارند.

امام از آیت الله کاشانی اعاده حیثیت کردند
«نگاه امام خمینی به رویداد نهضت ملی و خاطراتی از قیام 30 تیر 1331» در گفت و شنود منتشر نشده با زنده‌یاد حبیب الله عسگر اولادی

عرصه‌‌های انتخابات و هشدارهای امام خمینی(ره)
مردم در صحنه حاضر باشند و تحت تأثیر کسی واقع نشوند. مردم با علما و اشخاص مورد اعتمادشان مشورت کنند، بعد به هر کس که خواستند رأی دهند.

امام خمینی (ره) و انتخابات ریاست جمهوری
ایام ا... خردادماه، تاریخی سرنوشت ساز و حماسه آفرین دارد که بازخوانی آن در هر زمان، به ویژه این روزها که انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را پیش رو داریم، ضروری، آموزنده و جهت دهنده است.

توصيه‌هاي حکیمانه امام راحل به جوانان
با توجه به تحول شگرفی كه در ملت ایران، به ویژه جوانان به واسطه نفس قدسی و گرم امام به وجود آمد و نقش عظیم ایشان ...

جوانی؛ فصلی پر طراوت
رونق عهد شباب است دگر بستان را می رسد مژده گل بلبل خوش الحان را ای صبا گر به جوانان چمن بازرسی خدمت ما برسان سرو و گل و ریحان را

«بایدها» و «نباید» های انتخابات در کلام امام خمینی(ره)
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره ) همواره در پیامها و سخنرانی ها در برابر نظام سلطنتی بر حکومتی تاکید داشت که بر احکام اسلام و رأی مردم بنیان گذارده شده باشد.

اسلام در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد، کلید رفع تمامی مشکلات
حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی همواره بر این نکته تاکید داشتند که اسلام در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد، کلید رفع تمامی مشکلات است.

گزیده بیانات امام خمینی درباره دانشجو و دانشگاه
گزیده بیانات امام خمینی درباره دانشجو و دانشگاه

وصیت امام خمینی(ره) به دانشجویان
در این کلیپ وصیت نامه امام خمینی به دانشجویان را از زبان استاد رحیم پور ازغدی می شنویم

ترقي مملکت به دانشگاه است
امام چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی برای دانشگاه اهمیت ویژه‌ای قایل بودند و اعتقاد داشتند و تاکيدشان بر اين بود که ترقی مملكت به دانشگاه است.

اهمیت ، جایگاه و نقش دانشجو در نگاه امام
نظام آموزشی کشور همواره مورد توجه امام خمینی بوده است و به دانشگاهیان بویژه دانشجویان جهت مقابله با توطئه ها و دسیسه های داخلی و خارجی هشدار داده است ، تاکیدات فراوانی بر حاکمیت و نفوذ فرهنگ اسلامی در دانشگاهها دارد

فرهنگ استعماری و عدم رشد واقعی - قسمت اول
وابستگى با وجود دانشگاه در داخل‏ - تأسيس دانشگاه اسلامى، خيال واهى رژيم‏-مقابله با اسلام از طريق تأسيس دانشگاه اسلامى‏-بد بار آوردن جوانان‏-انحراف فكرى دانشجويان‏ - تبليغات سوء دشمنان اسلام‏ - دانشگاهها و تحريف اسلام‏-مكاتب رنگارنگ جهت انحراف جوانان‏-جوانان استعمارى، ارمغان فرهنگ استعمارى‏ -استعمار و صورتى از دانشگاه‏

رسالت دانشگاه - قسمت سوم
تبیین رسالت های دانشگاه از دیدگاه امام خمینی قدس سره

2 صفحه بعدی >>

مشکل غیر قابل حل نداریم

مشکل غیر قابل حل نداریم

×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

×