تلفن همراه ارسال مطلب درباره ما خبرخوان خانه
 


شماره خبر :٥١٧٧٥٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/12/04    ا   ١٢:٢٢
 
گرد و غبار بی عدالتی
مشکلات ما برخوردها و اقدامات انقلابی می طلبند. چگونه به امثال این پیرمرد های خسته و ترسو در رعایت عدالت امیدوار باشیم؟ البته کار به آخر نرسیده است.ما معتقدیم با همین وجود از بسیاری از کشورها و مدل های حکومتیشان بهتر و برتریم. ولی توقع ما از حکومت اسلامی بالاتر از اینها است.

در این روزهایی که کشور از ضعف مدیریت در اقتصاد و معیشت و سیاست خارجه رنج می برد و مردم کشور از حوادث طبیعی و غیرطبیعی در رنج دلخراش ناشی از توزیع نا عادلانه ی توجهات و امکانات  قرار دارند و گرد و غبار بی عدالتی ریه های خوزستان و جنوب را انباشته از خاک کرده، شاید برجسته کردن موضوع زندانی ای که زندان و زندان بان ها را به سخره گرفته اجحاف در حق آن بی عدالتی ها باشد لکن بی عدالتی در نظام مقدسی که حاصل رنج کشیدن ها و ادای دین ها و شهادت های ملتی است که با قلب خود با آن پیوند برقرار کرده اند، خیانت است.چه در قوه قضائیه چه در مجلس و چه در دولت اگر بی عدالتی صورت گرفت باید مقابلش ایستاد.

دستگاه قضایی که سفارش و رابطه و آقازاده نوازی در آن علنی شود و تبعیض به این حد برسد که آقازاده ای حدود پنجاه روز مرخصی برای فوت پدر استفاده کند و هروقت و هرقدر دلش خواست تمدید نماید و برای بازگشت به زندان رزور شده اش می بایست حکمی برایش ابلاغ گردد، دستگاه عادل و قاطعی نیست.اگر برای همه ی زندانیان چنین حکمی برقرار نباشد.

برادر رییس جمهور تخلف کند و هیچ برخوردی صورت نگیرد و فلان مدیر حقوق چندین میلیونی دریافت کند و ذخیره نظام لقب بگیرد و فلان شخص وام هزاران میلیاردی بدون تضمین واقعی اخذ نماید و آن جوان برای وام زیر ده میلیونی ازدواج از هزاردالان بگذرد.

تاثیر سفارشات در ادارات و اشتغال منتسبین به مسئولین را چه کسی انکار می کند.

آیا این تبعیض ها بی اعتمادی مردم را در پی ندارد؟
نه اسلام دین تبعیض است نه دستگاه سالم تبعیض را بر می تابد. اصلا هر دستگاه سالمی، چه اسلامی و چه غیر اسلامی، تبعیض را خط قرمز می داند. استعفای مسئولین متهم به تبعیض در کشورهایی که خدا را هم قبول ندارند گواهی براین مدعاست چه رسد به کشوری که داعیه ام القرا بودن در جهان اسلام را دارد.

مشکل ما در عدم همتراز بودن مسئولین با انقلابی است که حرف های بزرگی دارد، آرمان های بلندی دارد و توقعات بزرگی در دل مظلومین جهان ایجاد کرده است.اما رفاه طلبی و کورس رسیدن به رفاهیات بیشتر، پایی برای رسیدن به آن آرمان ها باقی نمی گذارد. ولایت مداری های ظاهری و شفاهی راه به جایی نمی برد. وگرنه امام انقلاب تا دستور پرکردن جبهه ها را می داد عده ای در حد کفایت به سر می دویدند و پاوه ها را در کسری آزاد می کردند حصر آبادان می شکستند. رهبر بادرایت حاضر هم، الحق جانشین  خلفی برای آن امام است پس عیب همان است که عرض شد. وگرنه مگر آبادان و اهواز و خرمشهر و دگر شهرهای خوزستان و بوشهر و ... در حصر بی مدیریتی و کم کاری و بی عدالتی نیستند پس چرا جای رجایی ها خالی است. وصله های ناجوری چون نعمت زاده ها و آخوندی ها و زنگنه ها در مناصب حساس این حکومت چه می کنند. دستگاه قضا چرا در برخی پرونده ها سستی می کند.

مشکلات ما برخوردها و اقدامات انقلابی می طلبند. چگونه به امثال این پیرمرد های خسته و ترسو در رعایت عدالت امیدوار باشیم؟ البته کار به آخر نرسیده است. ما معتقدیم با همین وجود از بسیاری از کشورها و مدل های حکومتیشان بهتر و برتریم. ولی توقع ما از حکومت اسلامی بالاتر از اینها است.

مگر پسر فلان آقا زاده و برادر فلان مسئول از برادر امام عدالتخواهان، علی(ع) بالاتر هستند؟ تلقی ما از اسلام، چنین اسلامی است وگرنه حکومت پاکستان هم جمهوری اسلامی است.عربستان و حتی داعش هم داعیه حکومت اسلامی دارند.آنها را بخاطر اینکه اسم اسلام را بدنام کرده اند سرزنش میکنیم.ترسمان از این است که تاریخ ما را نیز سرزنش کند.

جمهوری اسلامی که از رعایت عدالت و حفظ اصول اسلام ازبین رود، شرف دارد به جمهوری اسلامی که فقط نام اسلام را یدک بکشد. حکومت علی(ع) گرچه کوتاه بود و ازبین رفت ولی اسلام را ازبین نبرد و مردم را از اسلام نا امید نکرد.فاصله گرفتن مسئولین از آرمان های اصیل انقلاب و سکوت مردم در برابر آن فاصله گرفتن ها خیانت است.دراین بی عدالتی ها ماهم مقصریم.در انتخاب هایمان و معیار هایمان می بایست دقت می کردیم .اینها دسته گلی است که خود برآب دادیم ولی این زاویه انحراف قابل جبران است اگر مردم و مسئولین اصول انقلاب و اسلام را رعایت کنند.

* امید حاجی زاده //دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
مشکل غیر قابل حل نداریم

مشکل غیر قابل حل نداریم

×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

×