تلفن همراه ارسال مطلب درباره ما خبرخوان خانه
 

سند تحول بنیادین آموزش پرورش نقشه راه فراموش شده
در دولت دوازدهم برای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش قرار است چه اتفاقی بیافتد؛ متاسفانه در ادوار گذشته شاهد آن بودیم که سند تحول به عنوان نقشه راهی برای آموزش و پرورش به فراموشی سپرده شد و گاهی بجای آن از اسنادی مانند۲۰۳۰ حرف به میان آمد.

دولت کارآمد و پاسخگو
امروز پس از گذشت قریب سی سال از پایان جنگ تحمیلی، و تجربه ی هفت دوره ریاست جمهوری...

مردم، صندوق رأی و یک‌سالگی افشای حقوق‌های نجومی
در آستانه یک‌سالگی افشای حقوق‌های نجومی مدیران دولت یازدهم و در شرایطی که مسؤولان بلندپایه دولتی ترجیح داده‌اند در این مدت برخوردی با این مدیران نداشته باشند؛ این امکان برای مردم ایجاد شده است تا خود پاسخ درخوری به نجومی‌بگیران و حامیان آنها بدهند.

بی‌رودربایستی با تشکل‌های دانشجویی انقلابی
اما آنچه به بهانه نو شدن سال، مقصود این نوشته است، بررسی کارنامه عملکردی تشکل‌های دانشجویی انقلابی و خصوصاً نقادی بی‌رودربایستی این کارنامه از نگاه یک ناظر بیرونی و البته تا حدود زیادی مطلع از کم و کیف امور- به دلیل مسئولیتش در یک رسانه دانشجویی- است.

حلقه مفقوده جنبش دانشجویی
عقلا همواره دانشجو و جنبش دانشجویی را با پیشتاز بودن در عرصه‌های روز جامعه می‌شناسند، پیشتازی‌ای که همراه با اندیشه، منطق و استدلال قوی جهت اقناع فکری اقشار مختلف جامعه می‌باشد.

آشتی ملی؛ ترفند شکست خوردگان سیاسی برای رسیدن به منافعشان
اخیرا در کشورمان زمزمه هایی تحت عنوان آشتی ملی از سوی برخی جریانات سیاسی شنیده می‌شود که این سئوال را در بر دارد: چرا آشتی ملی؟ منظور و انگیزه از طرح این عنوان چیست؟

گرد و غبار بی عدالتی
مشکلات ما برخوردها و اقدامات انقلابی می طلبند. چگونه به امثال این پیرمرد های خسته و ترسو در رعایت عدالت امیدوار باشیم؟ البته کار به آخر نرسیده است.ما معتقدیم با همین وجود از بسیاری از کشورها و مدل های حکومتیشان بهتر و برتریم. ولی توقع ما از حکومت اسلامی بالاتر از اینها است.

سیاست فرار به جلوی ترامپ
آمریکا این روزها ,هویتی واقعی از حقیقتی است که در مجاز دموکراسی و پیشرفت سالها، همه فرهنگ ها و اصالتها را در هم کوبیده وخود را یگانه مظهر مطلوب بشر معرفی می کرد ...

«انحصار ورثه» و تحریف تاریخ؟!
انحصار ورثه اصلا به این نمی پردازد که آوینی چه بود و کی بود و چرا بزرگ شد، انحصار ورثه از مخالفت آوینی با تحجر می گوید اما در مورد مخالفت آوینی با تجدد سکوت میکند.، در حالیکه مسئله اصلی ما و آوینی چگونگی تحول اوست نه اینکه چند بار هروئین کشیده است.

دولت پارادوکسیکال / امین خلیق
چنین عملی مانند این است که بگوییم چرا کسی در هوای پاک تهران قدم نمی زند در این سوال نیز هوای پاک تهران به صورت یک پیش فرض درآمده است اما آیا واقعا اشکال از افرادی ست که نمی خواهند در هوای پاک قدم بزنند؟!

هاشمی، هاشمی است
آنجا که هاشمی می گفت در قبال ۱۰ میلیارد تومان هزینه سد، ۵۰۰ میلیون اختلاس ایرادی ندارد. فساد را مشروعیت بخشید! و راهی برای توجیه فساد باز کرد که به تدریج تبدیل به یک اتوبان چند بانده برای فساد اقتصادی در مدیریت کشور شد، که آخرین خروجی آن، حقوق‌های نجومی است که تفکر همسو با جناب آقای هاشمی از متخلفین آن با عنوان ذخایر انقلاب یاد می کند!

آماربازی برای نجومی‌بگیرها
حقیقت این است که باید انصاف داشت و گفت این صحبت جناب معاون اول سخن خوبی بود که «هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی‌کند.» این تکمله ایشان که «برخورد جناحی و دوگانه بزرگ‌ترین آفت مبارزه با فساد است» نیز کاملا درست است و به شیوه تایید‌های مردم در اول انقلاب باید برایش گفت «صحیح است، صحیح است!»

نجومی‌ها را عقیم کنید!
قطعا این برنامه باید از سوی وزارت بهداشت بررسی شود که به همین منظور، مباحثی هم در جریان است»! جز این نیست که «هنوز دولت برنامه مشخصی...» یعنی آنچه تاکنون به ذهن دولت اعتدال درباره رسیدگی به کارتن‌خوابی زنان رسیده، «عقیم‌کردن» ایشان است!

اندر احوالات برجام
صد البته تمدید مجدد تحریم‌ها در این شرایط خوشحالی ندارد، بلکه می‌بایست به فکر فرو رفت. چه شده که جنابان هاشمی، روحانی، علی لاریجانی و ظریف، با وجود تجربه‌های متعدد مدیریتی و دیپلماتیک، این چنین ساده‌انگارانه رفتار کرده و خروجی فعالیتهایشان این چنین شده است؟ برای ما ناراحت کننده است که آخرین خروجی عملکردی جناب هاشمی با بیش از ۷۵ سال عمر و تجارب مختلف، اینچنین سیاه باشد.

2 صفحه بعدی >>

مشکل غیر قابل حل نداریم

مشکل غیر قابل حل نداریم

×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

×