تلفن همراه ارسال مطلب درباره ما خبرخوان خانه
 


شماره خبر :٥٠٥٦٧٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/08/04    ا   ٠٩:٢١
 
بازخواني/حضور آيت الله خامنه اي دردانشگاه تربيت مدرس درآبان ماه 1365
ششم آبان ماه سال 65


 انقلاب ما در حقيقت يك انقلاب فرهنگى است و مسئولان درجه يك كشور نيز خود عناصر فرهنگى هستند و خواهند بود و طبعا تصميماتى كه توسط مسئولين مربوطه اتخاذ مى گردد . در سرنوشت دانشگاه و انقلاب بسيار مؤثر است .

اصولا بنده معتقدم كه ما بايد يكى از اساسى ترين و مهمترين حركتمان را حركت و سرنوشت آينده دانشگاهها و آموزش و پرورش بدانيم زيرا كه بسيارى از مسائل مقطعى هستند و مسئله آموزش و پرورش يك مسئله دائمى و هميشگى و در حقيقت قاعده نظام جمهورى اسلامى ايران است .

تربيت نسل جوان با سواد , تحصيل كرده , انديشمند و روشنفكر بالاترين ضرورت انقلاب ماست و اگر بخواهيم روى آينده اين نظام حساب كنيم , بايد بدانيم كه آينده نظام ما طبعا بدست جوانهاى باسواد , مطلع و عالم و داراى لياقت و صلاحيت علمى و عملى است و همين ها اداره كننده آينده , دستگاه ادارى , اقتصادى و فرهنگى كشور ما خواهند بود .

تربيت استاد چه از ديد تأثيرگذارى بر روى عامه مردم و آگاه نمودن آنان و چه از ديد پيشرفت كشور و رسيدن به خودكفايى در زمينه هاى مختلف حائز اهميت است طبعا قشرهاى روشنفكر و تحصيلكرده و متفكرين كمال اثر را مى توانند روى مردم داشته باشند .

اساتيد دانشگاهها بايد سرشار از ارزشهاى اسلامى و انسانى باشند يك استاد بى ايمان نمى تواند شاگرد مؤمن تربيت كند . و يك استاد غير عالم و دور از اخلاق نمى تواند عالم با اخلاق و با فضيلت تربيت كند . آنچه بايد در دانشجو بوجود آيد . بايد در استاد وجود داشته باشد .

استادى كه تعهد , علم و ايمان كافى نداشته باشد نمى تواند شاگرد خوبى تربيت كند و در چنين صورتى نسل آينده يك نسل غيرقابل اعتماد خواهد شد و اين مشكل و خطر بزرگى براى انقلاب محسوب مى شود .

با كليك بر روي عكس، آن را در اندازه واقعي ببينيد

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




مشکل غیر قابل حل نداریم

مشکل غیر قابل حل نداریم

×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

×