تلفن همراه ارسال مطلب درباره ما خبرخوان خانه
 


شماره خبر :٥٠٤٠٥١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/07/14    ا   ١٠:١٠
 
ديدار حضرت آقا به مناسبت شروع سال تحصيلي در7 مهر سال 1365 در دانشگاه تهران
كار سياسى يك كار مقدس است و اين فرق مى كند با ايجاد راههاى انحرافى و توى سر هم زدن ها
دانشگاه را بايد از دو ديدگاه مختلف مورد توجه قرار دهيم , يكى از بعد علم و آينده ء علمى و ديگرى از ديدگاه پيشرو بودن دانشگاه ها در مسائل اجتماعى

دانشگاه را بايد از دو ديدگاه مختلف مورد توجه قرار دهيم , يكى از بعد علم و آينده ء علمى و ديگرى از ديدگاه پيشرو بودن دانشگاه ها در مسائل اجتماعى . اينها در واقعيت ها يكى هستند ولى دو نگاه و دو ديدگاه را تلقى مى كنند .

اگر كشورى , همه منابع طبيعى لازم را براى زندگى داشته باشد و فاقد نيروى انسانى عالم باشد به هيچ چيز دست نخواهد يافت . علم و تجربه و شناختن جهان و گشودن رازهاى خلقت كه آن هم به وسيله دانش و تحقيق و تتبع ميسر خواهد شد , يگانه چيزى است كه به يك ملت اجازه خواهد داد از آن منابع اوليه استفاده كنند .

شما دانشگاهيان نبايد بگذاريد كه دانشگاه از حالت پيشرو بودن و تحرك اجتماعى بيرون بيايد كه اگر اين مسئله اتفاق بيافتد اين شكست دانشگاه و شكست فرهنگ دانشگاهى است . در حال حاضر دانشگاهها براى ادامه پيشرو بودن در جامعه به ارتقاء شجاعت و قدرت خود نياز دارند و امروز كار شما با دادن يك اعلاميه يا يك سمينار خاتمه نمى يابد .


انقلاب ما از همه سو مورد تهاجم است هدف تهاجمات سياسى , نظامى و اطلاعاتى و باندبازيهاى جهانى پس از انقلاب بيش از همه جا متوجه كشور ماست .

بايد توجه داشت شعارهاى هيجان آفرين كافى نيست , دانشگاه بايد انسان ساز باشد و انسان سالم از آن بيرون بيايد .

امروز اداره و سازندگى و حفاظت انقلاب تنها به عهده مسئولين نيست بلكه اين مسئوليت بر دوش همه شماست و حفاظت از انقلاب احتياج به آگاهى سياسى و حضور سياسى دانشگاهيان دارد .

اين ساده انديشى است كه دانشجويان گمان كنند با دادن يك اعلاميه يا تأييد و تكذيب كردن يك مطلب كار سياسى مى كنند .
دانشجويان بايد در نظر داشته باشند كه انقلاب اسلامى در حال حاضر با آمريكا در حال جنگ است و در مقابل زورسالارى ايستاده است و اينها همه با اتكاء انقلاب به مردم در حال انجام است . كار سياسى در جمهورى اسلامى ايران با توجه به اين كه سياست با دين آميخته است يك كار دينى است و اين از وظايف يك دانشجو است .

كار سياسى يك كار مقدس است و اين فرق مى كند با ايجاد راههاى انحرافى و توى سر هم زدن ها .

محيط دانشگاه جايى است كه عوامل استكبار و جاسوسان و دشمنان ما از آن به سادگى دست برنخواهند داشت و مانند يك عنكبوت در اين محيط بدنبال طعمه هستند و يكى از مسئوليت هاى حساس ما اسلامى كردن دانشگاههاست .

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
مشکل غیر قابل حل نداریم

مشکل غیر قابل حل نداریم

×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

×