تلفن همراه ارسال مطلب درباره ما خبرخوان خانه
 


شماره خبر :٥٢٥٧٥٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1396/05/08    ا   ١٢:٣٥
 
2. تاريخچه موضع
مصائب رفتارهای غیرمتعارف از سوی برخی هنرمندان و ورزشكاران(سلبريتي ها)/2
البته این تنها شاهد مثال رفتاری و یا حاشیه ایجاد شده برای چهره معروف رسانه ای...

* نمایی از مجموعه رفتارهای ستاره‌ها در جامعه

البته این تنها شاهد مثال رفتاری و یا حاشیه ایجاد شده برای چهره معروف رسانه ای نیست چرا که نمونه های متعددی از این اتفاق ها که از سوی این چهره ها یا سلبریتی ها که در اثر کنش های بدور از وجهه اجتماعی آنها رخ داده است و یا اینکه مورد هجوم شخصیتی توسط برخی قرار گرفته است، می توان نام برد.

 

حاشیه سازی اخلاقی برای مداح معروف

اواخر مرداد ماه سال 85 یک فیلم کوتاه 10 ثانیه ای در برخی سایت های اینترنتی پخش شد که مداح معروف را در حال قلیان کشیدن نشان می داد. در حرکت دوربین، معلوم می شود که زنی نیز همراه وی در اتاق است. زن، که چهره او به خوبی قابل رویت نبود و یک دست لباس شب با آستین رکابی به تن داشت. این فیلم به سرعت تکثیر شد و علاوه بر توزیع به صورت CD، به حافظه موبایل ها نیز راه یافت. این مداح معروف در این مورد می گوید: کسانی که این بی تقوایی را کردند، هزینه تکثیر و توزیع این « CDدروغین » را از کجا آورده اند و چگونه در یک روز 5 هزار حلقه از این CDها را در میدان های تهران به رایگان پخش کردند؟!

هر چند وی در این باره سکوت کرده و همه چیز را به آینده و زمانی که حالش بهتر شود موکول ساخت ولی حرف و حدیث های متعددی در این باره وجود دارد. برخی وجود این فیلم را نشانه ای از انحراف اخلاقی این مداح دانسته و خواستار آن بودند که باید عنوان مداحی اهل بیت از چنین کسی گرفته شود. در مقابل، برخی اخبار، حاکی از آن است که زن جنجالی این فیلم 10 ثانیه همسر دوم اوست و فیلم را نیز یکی از بستگان نزدیک به او با موبایل گرفته و پس از پیش آمدن یک سری اختلافات خانوادگی به انگیزه انتقام جویی، در شبکه اینترنت به نمایش گذارده است. از سوی دیگر، برخی از نزدیکان این مداح تاکید داشتند که فیلم ساختگی است و اساساً چنین زنی وجود خارجی ندارد و به فیلم اضافه شده است.

اما این خود او بود که مسئله را روشن کرد و در این باره گفت: فيلم را برادر همسرم با استفاده از تلفن همراه خود گرفت و زماني که گوشي خود را براي تعمير داده بود، متاسفانه يکي از کارکنان تعميرگاه اقدام به سرقت فيلم خصوصي خانوادگي و پخش آن کرده است.

حواشی ایجاد شده برای این مداح این بار به تیر ماه امسال کشیده شد که بر این اساس خبر بازداشت و دستگیری وی و یک مداح دیگر در فضای مجازی منتشر و با توئیت یک نماینده جدی تر شد. این خبری بود که چند روز متوالی بر سر زبان‌ها افتاد و در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. شنیده‌ها از آن حکایت داشت که عدم حضور این دو چهره در مجلس سوگواری سالروز شهادت امام صادق (ع) نقطه شروع این حواشی بوده است؛ شایعاتی دنباله‌دار که کار را به جاهای باریک کشاند و تا جایی پیش رفت که این مداح معروف، با انتشار فایلی صوتی، پیرامون این موضوع توضیحاتی داد و آن را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. وی در این فایل صوتی با ابراز ناراحتی از فضای ایجاد شده به پذیرفتن این خبر واکنش از سوی برخی واکنش نشان داد.

علاقه مندی بخشی از جامعه به اخبار ازدواج و طلاق هنرمندان و حواشی آن

مسئله دیگری که برای سلبریتی ها که همواره در معرض دید جامعه قرار دارند با حاشیه ها و کامنت هایی از سوی بخشی از جامعه همراه است، موضوع ازدواج و یا طلاق در زندگی آنهاست که این موضوع حاشیه هایی را برای زندگی خصوصی این چهره ها با خود به همراه دارد تا جایی که جریان زندگی آنها را با مشکلاتی روبرو می کند.

انتشار خبر ازدواج بازیگر زنی که مجرد بود

یکی از بازیگران زن سینما که هم اکنون با فرزند یکی از مسئولان رسانه ای دولت دهم ازدواج کرده است، در زمان مجردی خود که در سال ۱۳۷۷ با بازی در فیلم «دوستان» وارد سینما شد و۲سال بعد، بازی در فیلم «شور عشق» او را به شهرت رساند و به یکی از ستاره‌های سینمای ایران تبدیل شد؛ در مصاحبه‌هایش از عشقش به خانواده و تشکیل یک زندگی مشترک سخن می گفت اما در آن زمان تصمیمی برای ازدواج نداشت که پس از فروش خیره‌کننده «آتش‌بس» شایعه ازدواج او با یکی از بازیگران این فیلم سر زبان‌ها افتاد که به گفته خودش یکی از تلخ‌ترین خاطره‌های زندگی هنری و شخصی‌اش است. او در این‌باره می‌گوید: «یکی از دوستانم با من تماس گرفت تا به دیدنم بیاید. کمی ناراحت بود، عصر به دیدنم آمد، در دستش مجله‌ای بود که آن را از من مخفی می‌کرد، به خوردن چای دعوتش کردم. نشست، شروع کرد آسمان و ریسمان را به هم بافتن تا اینکه مجله را به من نشان داد، روی مجله با تیتر بزرگ ماجرای قصد ازدواج من با یکی از سوپراستارهای سینمای ایران درج شده بود... شوکه شده بودم، باورم نمی‌شد، چندبار مطلب را از اول تا آخر خواندم و برای خودم تکرارش کردم. خیلی ناراحت بودم که چگونه ممکن است برای کسب سود، چنین دروغ بزرگی را به عنوان خبر به مردم بدهند. در این مورد کار به شکایت و تشکیل پرونده برای صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه کشید اما این کار او ضرر معنوی زیادی را برای من به همراه داشت و این حادثه را به یکی از خاطرات و حوادث تلخ زندگی‌ام تبدیل کرد."

 

انتشار شایعه طلاق دو بازیگر معروف که نهایتا رنگ واقعیت گرفت

رصد شبکه های مجازی بازیگران معروف خود داستانی است پر حاشیه که بازیگران معروفی که در این شبکه اجتماعی حضور دارند از تیررس شایعات حاصل از برداشت های بیرونی از محتواهای منتشر شده در آن به دور نیستند.

در یکی از موارد پاک شدن عکس های مشترک و دو نفره یک زوج سینمایی در صفحات اینستاگرام شان باعث ایجاد شک و شبهه هایی در مورد این دو نفر شد. اما در فضای رسانه ای که کوچکترین حرکات و اتفاقات از چشمان تیزبین مجلات خانوادگی و جوان پسند دور نمی ماند کافی بود تا حضور یکی از این زوجین بدون حلقه ازدواج در رونمایی فیلم سیانور باعث شود بگو مگوهای غیر رسمی اوج بگیرد و این دو هنرمند بی حاشیه به تیتر اخبار داغ رسانه ها تبدیل شوند.

پس از بالاگرفتن تب این خبر در رسانه ها یکی از خبرنگاران در تماس تلفنی با یکی از این زوجین، جواب او را در مورد این خبر جویا شد. این بازیگر پرکار سینما که هم اکنون فیلم سینمایی سیانور را بر روی پرده دارد در جواب گفت : “این خبر را نه تایید می کنم و نه تکذیب، به این دلیل که فرهنگ سازی شود و در زندگی خصوصی افراد سرک نکشیم !”

البته با گذشت زمان و مطالبه روزنامه ها و مجلات نهایتا خبر طلاق این زوج از سوی یکی از آنها به صورت غیر مستقیم تأیید شد.

حاشیه سازی برخی ورزشکاران با رفتارهای به دور از عرف

یکی از اقشاری که در جامعه به عنوان چهره شناخته می شوند ورزشکاران هستند. رفتار و کنش آنها به عنوان یک ورزشکار می تواند در جامعه مخاطب خود که بیشتر جوانان و نوجوانان را تشکیل می دهد، اثرهای فراوانی را بگذارد.

محرومیت سه جلسه‌ای به خاطر عکس منشوری

دروازه بان معروفی که از حاشیه های پیرامون وی می توان از درگیری اش با مربی تیم باشگاهی خود در یک بازی در لیگ برتر نام برد. ماجرایی که از دقیقه 8 بازی شروع شد و تا آخر بازی ادامه داشت و در نهایت با باخت تیمش تمام شد. از آخرین حاشیه های او هم می توان به ماجرای عکس منشوری اش با یک خانم بی حجاب در اردوی ارمنستان اشاره کرد که به محرومیت سه جلسه ای او منجر شد منتها با وساطت رئیس سازمان لیگ فوتبال وقت ایران، مورد بخشش قرار گرفت.

ورزشکاری که بیش از فوتبال رو استایل و مدلینگ تمرکز دارد

دروازه بان دیگری که خودش به تنهایی به اندازه یک تیم، حاشیه ساز و جنجال آفرین بود؛ از فرستادنِ توپ به خارج از زمین در یک در لیگ برتر که به درگیری اش با یک مربی منجر شد تا پوشیدنِ لباس های نامتعارف در مکان های عمومی. انتشار تصاویر او با تیپ نامتعارف در فضای مجازی، بارها برایش دردسرساز شد و البته نشان دهنده این بود که وی، بیش از فوتبال روی استایل و مدلینگ تمرکز دارد. سرانجام در دی 1394، وی به دلیل انتشار عکس های خصوصی اش در شبکه های اجتماعی بازداشت شد و پس از آن، به خارج از ایران رفت.

رفتارهای غیرمتعارف و خلاف الگوی ایرانی و فرهنگی جامعه از سوی برخی هنرمندان

برخی از حواشی ها ناشی از رفتارهای نا متعارف و مخالف الگو و فرهنگ جامعه است که از سوی برخی هنرمندان سینما سر می زندو اثرهای اجتماعی و سوالات و ابهامات بسیاری را در بین مخاطبین سینما با خود به همراه دارد.

روبوسی جنجالی بازیگر معروف زن ایرانی با آقای رئیس جشنواره کن

در افتتاحیه جشنواره کن و همزمان با  اولین نمایش جهانی فیلم گریس از موناکو، زن بازیگر معروف ایرانی در  کنار 8 داور دیگر بخش مسابقه حضور داشتند که خانم بازیگر در کمال تعجب با انجام رفتاری غیر متعارف و نامناسب با الگوهای ایرانی و فرهنگ  جامعه ای که نامش را در چنین مجامع بین المللی با خود یدک می کشد، سوالات و ابهامات بسیاری را در بین مخاطبین این سینمای نجیب ایجاد کرده است. تصاویری که در رسانه های خارجی منتشر شده نشان می دهد که این بازیگر زن ایرانی در  زمان مواجهه با رئیس فستیوال فیلم کن و در مقابل دوربین ها و نگاه های بی شماری که حرکات او را زیر نظر داشتند، در کمال تأسف با دراز کردن دستش و دست دادن با رئیس فستیوال با او روبوسی می کند و پبش قدم رفتار غیرمتعارف و نامناسبی می شود و اذهان جامعه ایرانی را با این حرکت خلاف مناسبات فرهنگی کشور دچار سؤال ها و ابهامات زیادی می کند.

این بازیگر بعد از این اتفاق و جنجال های ایجاد شده در پی آن طی پیامی ضمن ابراز تأسف و عذخواهی می نویسد: ".... در مورد آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را میگذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تاکیدات؛ که معمول این سن و سال است؛ ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد.مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود."

وی در پایان متن پیام خود نوشته است:"هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی که نمیتوانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزییات شوم.با این حال از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متاسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند."

کارگردان معروف ایرانی که به ارزش‌های اخلاقی دهن‌کجی کرد

رفتار نامناسب و به دور از مناسبتا فرهنگی در جشنواره کن این بار از سوی کاگردان پرحاشیه مرد ایرانی رخ می دهد. این آقای کارگردان با رفتاری نامتعارف و غیر اخلاقی در جریان اهدای جوایز جشنواره کن بار دیگر در مقابل دوربین ها مساله ساز شده و پس از اطلاق عنوان بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2013 به بازیگر فرانسوی فیلم سینمایی به کارگردانی این مرد ایرانی، وی با در آغوش کشیدن و بوسیدن بازیگر زن فیلمش  پررنگ تر از گذشته به فرهنگ آیینی و دینی ایرانیان دهن کجی می کند. این رفتار وی در مقابل دوربین های خبری جهانی که دهن کجی به فرهنگ دینی و آیینی ایرانیان تعبیر شده  با استقبال رسانه های ضد انقلاب از جمله سایت صهیونیستی بالاترین همراه شد.

شلیک مداح معروف در اتوبان

در چند سال گذشته بود که در روزی خبر تیراندازی یک مداح معروف در اتوابانی در تهران تمام اذهان را به سمت خود جذب می کند. بر اساس گفته ها حادثه از این قرار بوده که وی در به همراه خانواده خود در اتوبان مذکور در حال حرکت بوده است که توسط دو خودرو دیگر با مزاحمت روبرو می شود که این مداح که دارای مجوز حمل سلاح بوده است پس از دیدن این صحنه ابتدا با شلیک هوایی سعی در دور کردن آن خودروها از اتومبیل خود دارد که با نتیجه بخش نبودن این کار به سمت ماشین یکی از این افراد مزاحم شلیک می کند که این تیر با بدنه خودرو برخورد می کند. این کنش از سوی این مداح و چهره معروف حواشی های زیادی را در روزهای بعدی با خود به همراه دارد به گونه ای که این موضوع به تیتر یک بسیاری از روزنامه ها و مجلات تبدیل می شود.

اين ها مواردي محدود از حاشيه هاي پررنگ تر از متن زندگي كاري و شخصي ستاره هاست كه در نقش هاي ورزشي، هنري و ... ظهر يافته اند. در ادامه نظرات كارشناسان درباره علل شكل گيري اين حواشي و چگونگي مواجهه با آن ها خواهيم گفت.


 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
مشکل غیر قابل حل نداریم

مشکل غیر قابل حل نداریم

×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

×