تلفن همراه ارسال مطلب درباره ما خبرخوان خانه
 


شماره خبر :٥٢٥٧٥٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1396/05/08    ا   ١٢:٢٩
 
1. تبيين موضوع اصلي
مصائب رفتارهای غیرمتعارف از سوی برخی هنرمندان و ورزشكاران(سلبريتي ها)/1
رفتار شخصیت های معروف و چهره در جامعه همواره در رصد نگاه مردم و خصوصا رسانه ها قرار دارد...

رفتار شخصیت های معروف و چهره در جامعه همواره در رصد نگاه مردم و خصوصا رسانه ها قرار دارد. نوع برخورد، پوشش، سبک زندگی این افراد و غیره همواره برای مخاطبانی در جامعه به عنوان الگو مورد پذیرش قرار می گیرد خصوصا کسانی که در رسانه‌های جمعی همچون تلویزیون و سینما به عنوان سلبریتی از آنها یاد می‌شود که هر کنش و فعل آنها به طور مستقیم زیر ذره بین نگاه های جامعه قرار دارد و از این رو است که مدل رفتاری و سبک زندگی آنها از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌شود تا جایی که کمترین توجه از سوی این افراد حواشی فراونی را می تواند با خود به همراه داشته باشد.

کشور ما نیز از این امر مستثنی نیست و قطعا کسانی که در سیما و سینما و نیز در بسترهای چهره سازی این کشور به شخصیت های معروفی در جامعه مبدل شده اند، رفتار و گفتار آنها علاوه بر اینکه الگویی در جامعه ایجاد می کند، کوچکترین لغزش فعلی در آنها می تواند با امواجی از واکنش ها مواجه شده و تیتر یک رسانه ها و شبکه های اجتماعی قرار گیرد.

البته ممکن است از این موضوع به عنوان "مصائب سلبریتی‌ها" یاد کرد ولی باید توجه داشت فردی که در دستگاهی در ساختار کشوری بزرگ می شود نمی تواند نسبت به مسائل فرهنگی اجتماعی آن بی تفاوت باشد چرا که او اکنون به عنوان یک الگو در جامعه شناخته می شود.

در کشور ما کم نیست کنش هایی که از سوی همین سلبریتی‌ها رخ داده و تا مدتی به موضوع اول افکار جامعه و شبکه‌های اجتماعی و بعضا رسانه ها تبدیل می شود و حواشی های زیادی را برای جامعه و خود فرد به وجود می آورد.

کنش یک مجری معروف و واکنش جامعه

آزاده نامداری مجری مشهور تلویزیون که با اجرا در برنامه "تازه‌ها" در سیمای خانواده به شهرت رسید، کار خود را با همکاری با شبکه زاگرس (کرمانشاه) آغاز کرده و با کمک اقبال واحدی  بود که به تهران آمد و در برنامه «خط مستقیم» شبکه تهران به اجرا در تلویزیون ادامه داد. شهرت این مجری پس از اجرا در برنامه های سیما چهره‌ای معروف و شناخته شده از وی به جامعه معرفی کرد. نوع مواجهه او با مسائل اجتماعی در برنامه هایی که مسئولیت اجرای ان را بر عهده داشت بود که کم کم واکنش جامعه با وی را متفاوت تر کرد و موجی از طرفداری‌ها و البته انتقادها را هم با خود به همراه داشت. پس از گذشت مدتی ازدواج وی با فرزاد حسنی هم تبدیل به تیتر یک روزنامه ها و مجلات شد که این آغاز خوشایند، پایانی غم انگیز داشت که طلاق سرانجام آن شد.

در همین چند روز گذشته بود که تصاویری از این مجری معروف سیما با ظاهری متفاوت با آنچه در رسانه از او دیده می شد در شبکه های اجتماعی منتشر شد که جدا از صحیح و ناصحیح بودن آن که با توجه به آموزه های دینی امری ناپسند می‌باشد- هم جامعه را درگیر این موضع کرد وهم آثار منفی ای را در ذهن و شرایط اجتماعی این مجری به وجود آورد.

انتشار تصاویر بدون پوشش این خانم مجری معروف چادری سیما در خارج از کشور توسط برخی بود که به خبر تقریبا اصلی رسانه ها و خصوصا فضای مجازی تبدیل شد و البته واکنش ها متفاوتی را با خود به همراه داشت. برخی در نقد انتشار این تصاویر صحبت کرده و آن را دور از اخلاق دانستند و برخی نیز تناقض رفتاری این مجری معروف را شماتت کردند. پس از انتشار تصاویر این مجری زن معروف در فضای مجازی او با انتشار ویدئویی که در آن با حجاب چادر ظاهر شده بود، از بی توجهی به حریم خصوصی اش انتقاد کرد. او تاکید کرد که کسانی که در تصاویر دیده می شونتد محرم او بوده اند.

اما خارج از حواشی ایجاد شده بالاخره کنش رفتاری یک چهره معروف و یا سلبریتی با توجه به اینکه در تیررس نگاه جامعه و رسانه قرار دارد سازنده واکنش های بیرونی در جامعه خواهد بود چرا که او برای جامعه مخاطبی به عنوان الگو طرح می شود، هر چند اصل سرکشی در مسئله شخصی یک فرد امری قبیح به شمار می رود.


 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
مشکل غیر قابل حل نداریم

مشکل غیر قابل حل نداریم

×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حسينه امام خميني

×